01 / EKİM / 2013 Tarihi itibari ile fiyat listemiz

Eyl 21, 2013   //   Yazar: admin   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

Tuğla , tuğla fiyatları , tuğla çeşitleri , paletli tuğla , harman tuğla , Boyabat tuğla , tuğla boyutları , tuğla çeşitleri , tuğla fiyatları 2013 , tuğla fabrikaları gibi konulara ulaşabilirsiniz.

Ürün fiyatlarımız ile ilgili detaylı listeleri aşağıda bulabilirsiniz.

İller bazında nakliye ücretlerini öğrenmek için 0 (368) 335 64 20  numaralı telefondan bize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Peşin ödemelerde iskontomuz bulunmaktadır.

 

MÜŞTERİ FİYAT LİSTESİ

 

Tuğla Çeşitleri  ADET FİYATI
13,5 TUĞLA
8,5 TUĞLA
YIĞMA
YUVARLAK BACA
KARE BACA
20LİK ASMOLEN
23LÜK ASMOLEN
25LİK ASMOLEN
MARSİLYA SİLİKONLU
MAHYA

 

– Tuğla paletli ambalaj bedeli fiyatlarımıza dahil değildir.

– Tuğla, ambalajlı tuğla ve nakliye fiyatlarımıza KDV DAHİL DEĞİLDİR.KDV oranlarındaki değişiklik aynı gün uygulanır.Nakit ödemeler iskontolar yapılmaktadır

– Teslim yeri fabrikamızdır. Nakliye müşteriye aittir. Mal tesliminde şöföre nakit olarak ödenir. Nakliye fiyatlarımız mecburiyetler karşısında günlük olarak değişebilir.

– Fabrikamız tarafından gönderilen kamyon ilk sevk adresinden, semt değiştirilerek ikinci adrese gönderilirse  ek olarak ücret ödenir. Bu listemiz 01 EKİM 2013 tarihi itibariyle geçerlidir.

– Vadesinde ödenmeyen şahsi çekinize ödeme tarihinden itibaren, cirolu çeklere ibraz tarihi itibariyle aylık %10 gecikme faizi uygulanır.

Share Button

Tuğla ve Kiremit Hammaddelerinin Geçirdiği İmalat Aşamaları

Eyl 13, 2013   //   Yazar: admin   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

Tuğla ve Kiremit Ham maddelerinin Geçirdiği İmalat Aşamaları

Kiremit ve tuğla topraklarının geçirdiği aşamaları , öğütme çamur haline getirme , dinlendirme , kalıplama , kurutma , pişirme , ve ambalajlama olarak sıralayabiliriz.

Kil mineralinin ince deneler halinde olması, plastik  , kohezyon özelliği ve homojen bir madde elde edilmesi için , öğütme gereklidir. Öğütme işlemi çekiçli kırıcılar ve valslerle yapılır. Öğütülen kil mineralleri su ile iyice karıştırılarak homojen bir çamur elde edilir. Bu aşamada katılacak su önemlidir. Çamura şekil  verebilmek ve  daha sonra kurutma  ve fırınlama sırasında verilen şekli koruyabilmesi için için , kilin yarı kıvama gelinceye kadar dinlendirilmesi , dolayısıyla direnç kazanması gerekir. Rötre değeri dikkate alınarak dinlendirilen çamur , kalıplanırken kilin özelliğini ve üretilecek norma uygun kalıp seçilmelidir.

Daha sonra kilin içerisine katılan suyun değişik metodlarla kil hamurunun çıkartılması , yani kurutulması gerekir. Kurutma işlemi , doğal kurutma ve suni kurutma olarak iki şekilde yapılır. Suni kurutma işlemi , ısı enerjisi aracılığıyla ile ısıtılmış havayı hamur üzerine vererek sağlanır. Doğal kurutma ise aralarından hava akımı geçecek şekilde aralıklı dizilmiş sundurmalarda kurumaya bırakılarak gerçekleştirilir. Doğal kurutmanın ekonomik olmasının yanı sıra , atmosfer şartlarına bağlı oluşu , suni kurutmaya göre dezavantajlarından biridir. Kurutulacak hamur üzerine ısı enerjisi  ve rölatif rutubet derecesi ayarlanmış havanın verilmesi , suni kurutma yönteminde rasyonel bir kurutma sağlamış olur.

Kurutma işlemi takiben  kil 850 C – 950 C lerde fırınlara verilerek pişirilir.  Böylece  yeni malzeme belirli bir renk kazanarak  ser, şeklini değiştirmeyen mukavemet kazanmış bir yapıya sahip olur. Pişme sıcaklığının artırılması  , pişmiş toprak malzemenin mekanik dayanımlarını büyük alanda arttırmaktadır.

Bütün aşamalardan sonra , tuğla ve kiremit kayıplarının azaltılması bakımından , ambalajlama yapmak gerekir.

Share Button

Tuğlanın Yeni Gelişmeler Karşısındaki Durumu

Eyl 12, 2013   //   Yazar: admin   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

Tuğlanın Yeni Gelişmeler Karşısındaki Durumu

Hızlı şehirleşme olayı yanı sıra yeni ortaya atılan kavramlar  , bir takım malzemeleri buluş ve imalat durumuna da getirilmiş ve çoğu zaman özelliklerin doğru bilinmemesi veya yanlış kullanış şekli yüzünden , bilinen malzemeler önem sıralamasında yer değişikliğine uğramışlardır. Tuğlanın da yapı malzemesi olarak  kullanılmasında değişiklikler gözlemlenmektedir.

Binaların yapı sistemlerine göz atılırsa , Avrupa da % 80 ler civarında olan yığma bina tipi bizde henüz % 30 lar dadır. Bazı bölgelerde bir çok betonarme yapının özür göstermesi yüzünden , kat adetinin azaltılarak , yığma binaların tercih edilmesi uzak bir ihtimal değildir.

Yığma binaların kendisinin taşıyıcı olması , duvar kalınlıkları ve düzgün işlenme gibi , basit bazı özelliklerine itina edilmesi halinde ; statik hesabından başlayarak imalat ve bir çok safhalarından pek önemli özellikleri bulunan betonarme yapıya nazaran , daha az risk göstermektedir. Malzeme ve işleme bakımından , betonarme yapılarda başarılı olmayan yerlerde kamu oyunun tuğla yığma yapıya yönelmesi göz önüne alınırsa , tuğlanın yapı malzemesi olarak kullanımdaki önemini kaybetmemesi beklenir.

Bundan başka basit katkı maddeleriyle üretilen , hafif ve ısı geçiriminde tercih edilen tuğla tipleri , taşıyıcı olmayan veya olan döşeme tuğlaları da  tuğlanın kullanım sahasını genişletmektedir.

Share Button
Sayfalar:1234567...14»
TuğlaTuğla Fiyatları Tuğla Fiyatları 2016 Site Haritası