"Ocak, 2015" kaydındaki makaleler görüntüleniyor

İstanbul Tuğla

Oca 21, 2015   //   Yazar: admin   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

İstanbul gibi büyük metropollerde çok fazla inşaat yapıldığından en temel yapı malzemesi olan tuğla tüketimi de bir hayli fazla olmaktadır. Ancak, yine çok büyük bir şehir olması nedeniyle bu şehirlere nakliyat işlemleri de sıkıntı yaratabilmektedir. Bu nedenle İstanbul tuğla fabrikaları içinden pazara en yakınları tercih edilmelidir. Bu konuda alınabilecek önlemlerden bir tanesi de paletli tuğla kullanımıdır. Paletli tuğlalar hem paketli olmalarından hem de paletli olmalarından dolayı kolayca nakliye edilebilmekte, ayrıca yine forklift gibi makineler yardımıyla da inşaatın kaltlarına dahi kolayca çıkarılabilmektedir.

Diğer yandan istanbul gibi büyük bir şehrin tuğla tüketimi incelendiğinde daha çok 8.5 ve 13.5 boyutlarında blok tuğlaların tercih edildiği görülmektedir. İstanbul tuğla fabrikaları bu şehirde tüketimin fazla olması nedeniyle de genellikle uygun fiyata tuğla sevkiyatı yapmaktadır. Aslında bu açıdan düşünüldüğünde pazara yakınlığın da aşırı derecede önemi kalmamaktadır. İstanbul tuğla sevkiyatının bir diğer avantajı da çoğu fabrikanın buraya 1 gün içinde teslimat yapmasıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu durum da talebin fazla olmasının bir sonucudur.

Boyabat Tuğlanın İstanbul tuğla sevkiyatı da diğer fabrikalara göre oldukça avantaja sahiptir. Bu avantajlardan ilki fiyatlarının oldukça uygun olmasıdır. Diğer bir avantajda yine fiyatla alakalı olup bu kez de üretimin oldukça artmış olmasından kaynaklı olarak fiyatların düşmesidir. İstanbul tuğla bu metropole yapılacak nakliyenin dezavantajlarını ortadan kaldırır birçok önlemi almış durumdadır. Sözü edilen önlemlerden bazıları İstanbul’dan büyük oranda sipariş aldığında talebi karşılayabilmek adına üretimi arttırması, daha çok paletli tuğla alındığı için bu alana büyük yatırımlar yapması, yolların çok fazla kalabalık olduğu özel günlerde müşterilerini doğabilecek geçikmelere karşı önceden uyarması ve bu konuya çözüm önerileri getirmesi şeklindedir.

Share Button

En Uygun Tuğla Fiyatları Boyabat Tuğlasında

Oca 13, 2015   //   Yazar: admin   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

En iyi tuğla fiyatı bulmak ve bunun yanında da kaliteli tuğla fabrikalarıyla çalışmak için ayrıntılı araştırma yapıyorsunuz ancak daha uygun bir tane bulamadınız mı? Sizler için önerebileceğimiz Boyabat tuğlasıdır. Boyabat’ta Emek tuğla fabrikasında üretilen tuğlaların kaliteli olmasına rağmen fiyatlarının niçin Türkiye piyasasında en uygunu olduğunun birçok açıklaması bulunmaktadır. Bunlardan ilki Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Boyabat’ın pazara çok uzak kalmasından dolayı fiyatların düşük düzeyde kalmasıdır.

Diğer yandan tuğla üretiminde hava şartlarının etkisine paralel olarak da tuğla fiyatında değişiklikler olabilmektedir. Bunun nedeni ise tuğlanın kil ve sudan oluşması ve bu suyun uçurulması işleminin uzunluğudur. Bu nedenle de Boyabat tuğlası en uygun fiyat olanaklarından yaz aylarında yararlanmak daha da avantaj sağlamaktadır. Son olarak fiyatları düşüren bir diğer etken de Emek tuğla fabrikasının iyi bir nakliye ağının olmasından kaynaklanmaktadır. Güvenli nakliye sayesinde hazırlanan ürünler tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır. Bu sayede de hem yükleme hem de boşaltma sırasında kayıplar minimuma indirilerek fiyat düşmesi de sağlanabilmektedir. Tuğlayı en uygun fiyata almak için yaz aylarının tercih edilmesinin dışında nakliye filonuz kendinize aitse fabrika satış fiyatından da almanız mümkün olmaktadır. Ancak, nakliye işini kendi yapamayacak olan kişilerin fiyat alırken fabrikaya nakliye ücreti ve KDV değerlerini sormasında doğru hesap yapmak için önemlidir.

Kalite standartlarının dahi üzerinde olan ‘Boyabat tuğlası’nı satın almak ve fiyat bilgisi almak için Emek tuğla ile iletişime geçmenizde fayda bulunmaktadır. Çünkü bazen kişisel avantajlardan dolayı da indirimler uygulanabilmektedir. Tuğla fiyatı almak ve tuğlanın kalite standartlarını kontrol etmek için websitemizi ziyaret edebilir ya da telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatında uygunu için ekonomik hizmet verdiğimiz iller içinde olmanız size ekstra avantaj sağlamaktadır.

Share Button

Tuğla Fabrikaları Arasında Boyabat Tuğla’nın Yeri

Oca 12, 2015   //   Yazar: admin   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

Yapı malzemeleri anlamında hem kaliteli hem de uygun fiyata tuğla çeşidi bulmak oldukça zordur. Çünkü piyasada genelde uygun fiyata sunulan tuğlaların kalitesi düşük olmaktadır. Bu genel gerçeğin üstesinden gelen tuğla fabrikaları ise parmakla sayılacak kadar azdır. Sözünü ettiğimiz fabrikaların durumu aşmasının nedenleri ise ileri teknoloji kullanarak ve çok çalışarak mümkün olmaktadır. Boyabat tuğla fabrikası da bölgesinde en kaliteli ürünleri piyasaya sunan fabrikaların başında gelmektedir. En önemli göstergesi ise iyi referanslara sahip olmasıdır.

Türkiye’nin önemli tuğla üretim tesislerinden olan boyabat tuğla, oldukça büyük bir üretim kapasitesine de sahiptir. Türkiye’de bulunan tuğla fabrikaları içinde şu andaki üstün konumunu alan tuğla Boyabat, bunu kalitesi ve uygun fiyatının haricinde en erken tuğla üretimine geçmesiyle sağlamıştır. Boyabat tuğla pazara uzak olmasından dolayı Türkiye’nin en düşük tuğla fiyatına sahip olarak en güvenli şekilde tır, kamyon ya da kırkayaklarla dökme ya da paletli olarak en uygun şekilde tuğla sevkiyatı gerçekleştirmektedir.

Ciddi yatırımlar yaparak kendini hız kaybetmeden ve dünya standartlarını yakalayarak modernize eden Boyabat tuğla’nın kalitesi dillere destandır. Türkiye’deki tuğla fabrikalarından bir diğer üstün yanı ise geniş bir nakliye filosuna sahip olmasıdır. Pazara sunduğu tuğla çeşitlerini saymak gerekirse 13.5, 8.5’luk tuğla, yığma, asmolen, kiremit, harman tuğla, paletli tuğla başta olmak üzere yapı sektörünün tüm ihtiyaçlarını zengin ürün yelpazesiyle karşılar niteliktedir. Üstelik fabrikanın ekonomik olarak hizmet verdiği illerin sayısı da bir hayli fazladır. Sektöründe bir numara olan tuğla fabrikasının ürünlerini ve hizmet yapısını incelemek, gerekli bilgileri almak ya da fiyat bilgilerine ulaşmak ve tüm sorularınızı iletmek için firmanın yani Emek tuğlanın internet sitesini ziyaret edebilir. İletişim bilgilerine de yine buradan bulaşabilirsiniz.

Share Button
Sayfalar:12»
TuğlaTuğla Fiyatları Tuğla Fiyatları 2016 Site Haritası