"Mart, 2015" kaydındaki makaleler görüntüleniyor

Kocaeli Tuğla Sektörü

Mar 3, 2015   //   Yazar:   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

Kocaeli Tuğla Sektörü

Marmara Bölge’si sanayinin ve iş imkânlarının oldukça gelişmiş olduğu bir bölgedir. Bu nedenle kentleşme ve yapılaşma faaliyetleri çok erken zamanlarda başlamış ve günümüzde de hızla devam etmektedir. Hızlılaşan yapılaşma faaliyetleri sonucunda da yapı malzemelerine olan ihtiyaç bir hayli artmıştır. Marmara bölgesinin yaşadığı bu gelişme dönemlerinin aynısını bölgede yer alan önemli bir ilçe olan Kocaeli de yaşamıştır. Kocaeli tüm yapı malzemeleri konusunda gelişmiş sanayisi nedeniyle kendi kendine yeten bir şehir olsa da bu şehirde kaliteli ve yeterli hammadde bulunmaması nedeniyle tuğla sektörü kendi kendine yeten düzeyde değildir. Bu nedenle de Kocaeli’de bulunan inşaat sektörü ihtiyacı olan tuğla çeşitlerini karşılamak için çevre illerdeki fabrikalardan satın alma yoluna gitmektedir.

Kocaeli’ye yakın olması, kalitenin yanında hem uygun tuğla fiyatları sunması hem de Kocaeli’ye özel cazip fiyatlar uygulaması nedeniyle Emek tuğla fabrikamız en çok tercih edilen fabrikalar arasında yerini almıştır. Kalite ve uygun fiyatın dışında uzak mesafelere güvenli nakliye ilkesi fabrikamızı diğer tuğla fabrikaları arasında daima öne çıkarmaktadır. Özellikle Marmara depreminin ardından Kocaeli gibi illerin tuğla ihtiyaçları dayanıklı ve kaliteli ayrıca tüm kalite standartlarını karşılayacak özelliklerde olmaktadır. Tüm bu kalite standartlarını CE sertifikasıyla karşılayan tuğla fabrikası emek tuğla kalitesini uygun hammadde, tecrübeli ekibi ve teknolojik altyapısına boçludur.

Fabrikamızın Kocaeli tuğla sevkiyatı günde oldukça ciddi rakamlara ulaşmaktadır. Özellikle inşaat sektörünün hareketli olduğu yaz aylarında birçok nakliye aracı kullanılarak tuğlaların sevkiyatı güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Kocaeli tuğla tüketimine bakıldığında ise tüm tuğla çeşitlerine olan talep oldukça fazladır. Ayrıca paletli tuğla üretimi Kocaeli için de yapılmaktadır. Diğer yandan kış aylarının oldukça sert geçtiği Kocaeli’nde dış cephe kaplama malzemeleri ve izolasyon tuğlaların talebi de oldukça fazla olmaktadır. İstenilen tuğla çeşidi ve miktarı her ne olursa olsun ekibimiz aynı özen ve itina ile ürünlerin sevkini güvenli bir şekilde bir günde ulaştırmaktadır. Ayrıca fabrikamız için Kocaeli de ucuz tuğla sevkiyatının gerçekleştirileceği iller arasında yer almaktadır. Kocaeli tuğla sektörü ve tuğla fiyatları 2015 düzenlemeleri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Share Button

İstanbul Tuğla Sektörü

Mar 1, 2015   //   Yazar: admin   //   Tuğla  //  Yorum Yapılmadı

İstanbul Tuğla Sektörü

İstanbul tuğla sektörünün bir değerlendirmesini yapmadan önce İstanbul’un sanayi, inşaat ve yapı alışkanlıkları anlamındaki yapısının değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda şehir incelendiğinde İstanbul’da sanayi sektörü bir hayli gelişmiştir. Sanayinin gelişmiş olması nedeniyle bu şehirde iş imkânları da aynı oranda gelişmiş ve İstanbul kısa sürede çok büyümüş bir şehirdir. Hatta hala daha da gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir. Sözü edilen bu büyüme konut ihtiyacını da bir hayli arttırmakta ve dolayısıyla da yapı malzemelerine olan ihtiyacı arttırmaktadır. Büyüyen konut ihtiyacına karşılık İstanbul gibi büyük bir şehirde üretim merkezi olarak sadece bu şehir yetmemekte çevre şehirlerden de tuğla satın alınmaktadır. Tuğla alımı yapılacak tuğla fabrikalarının seçiminde ise tuğla fiyatları etkili olmaktadır.

İstanbul tuğla alımı konusunda genellikle boyabat tuğlasını tercih etmektedir. Bunun en önemli nedeni Boyabat ilçesinin İstanbul’a yakın olması nedeniyle nakliye giderlerinden tasarruf yaparak İstanbul için ucuz tuğla sağlamasıdır. Diğer yandan Boyabat önemli tuğla hammaddesi kaynaklarından bir tanesidir. Kaliteli hammadde kaynaklarına yakın olması ve en önemlisi de yüzyıllardır tuğla üretimi yapmasına bağlı olarak üretim tekniklerine hâkim olması nedeniyle kaliteli tuğla denildiğinde de akıllara boyabat tuğlası gelmektedir. Boyabat’ta üretim yapan tuğla fabrikaları içinde de Emek tuğla İstanbul’a en fazla ve en avantajlı şekilde sevkiyat yapan firmalardandır. Bunun nedeni ise avantajlı alışveriş imkânları sağlamasından kaynaklanmaktadır.

Emek tuğla günde ortalama olarak 40,000 adet tuğlayı İstanbul’a satmaktadır. Bu oldukça büyük bir rakam olduğundan dolayı da İstanbul için nakliye bedelinden indirim, uygun fiyatlar ve 1 gün içinde teslimat gibi kolaylıklar sağlamaktadır. İstanbul’un tuğla tüketim alışkanlıkları incelendiğinde en çok 8,5 ve 13,5’luk blok tuğla çeşitlerinin sevk edildiğini söylemek mümkündür. Bunun dışında bu blok tuğlaları Emek tuğla fabrikası paletli tuğla olarak İstanbul’a nakliye ederek bir ilke imza atmıştır. Çünkü paletli tuğla indirme bindirme ve nakliyede kolaylık sağlamasının yanında İstanbul gibi büyük şehirlerde en büyük problem olan yer konusuna da çözümler sunmaktadır. Çünkü paletli tuğlalar toplu olarak ve üst üste yerden tasarruf edilerek yerleştirilebilmektedir. Üstelik bu tuğla çeşidi diğer tuğlalara göre daha ekonomiktir.

Share Button
TuğlaTuğla Fiyatları Tuğla Fiyatları 2016 Site Haritası