TUĞLA FİYATLARI

boyabat tuğla fiyatları

Tuğla Fiyatları

Tuğla Fiyatları Nasıl Değerlendirilmelidir?

 

İnsanların kendilerine daha korunaklı ve sağlam binalar inşa etme çabalarına paralel olarak ortaya çıkan yapı malzemesi tuğla, insanlık tarihi kadar eski ve önemlidir. Özellikle nefes alan bir malzeme olması nedeniyle sağlıklı ortamlar yaratması, dayanıklı olması, ekonomik olması gibi avantajlara sahip olması nedeniyle de uzun yıllardır bu malzemenin yerini başka malzemeler alamamış, tuğla günümüzde bile en önemli yapı malzemesi olması ünvanını korumuştur. Tuğla fiyatlarının düşük olması nedeniyle kaliteli yapıların çok uygun maliyetlere inşa edilmesine olanak vermektedir. Bu nedenle de inşaat yaptıranların, müteahhitlerin, inşaat mühendislerinin ve bu sektörde hizmet veren ve alan herkesin öncelikli amacı kaliteli tuğlayı en uygun fiyata satın almaktır. Tuğla fiyatlarını birçok faktör etkilemekle birlikte bu faktörleri, hammaddenin işlenme uygulamalarına göre ve tuğla çeşitlerine göre fiyatı etkileyen faktörler şeklinde iki grup altında toplamak mümkündür.

Hammadde İşlenme Uygulamalarına Göre Fiyatı Etkileyen Faktörler

Tuğla üretiminde hammaddenin yapısı oldukça önemlidir. Çünkü iyi kaliteli bir tuğla üretebilmek için hammaddenin belli oranlarda olması, homojen olması ve istenilen strüktüre sahip olması gerekmektedir. Eğer üretim yapan fabrika uygun bir hammadde kaynağına yakın değilse hammaddeyi getirtmeye de ayrıca bir ücret ödeyeceğinden üretim maliyetleri fazla olacaktır. Diğer yandan, uygun olmayan hammaddeyi kullanarak da üretim yapabilir, ancak bu kez de hammaddeyi işleme nedeniyle maliyet artacağından tuğla fiyatları yüksek olacaktır. Hammaddeyi işleme konusunda bir diğer etkili faktör de mevsimsel gerekliliklerdir. Kış aylarında tuğla üretimi çok daha zor olmaktadır. Bunun nedeni de kil çamurundaki suyun uçurulmasının daha fazla zaman ve işçilik gerektirmesidir. Hal böyle olunca da maliyetler ve dolayısıyla da tuğla fiyatları artacaktır.

Tuğla Çeşitlerine Göre Fiyatı Etkileyen Faktörler

Tuğla çeşitleri de tuğla fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Örneğin, normal tuğla ile yalıtım tuğlasının fiyatı aynı olmayacaktır. Çünkü yalıtım tuğlası daha pahalı ve özel tekniklerle üretilmektedir. Diğer yandan, normal tuğlaların her birisi de birbiriyle aynı fiyata sahip değildir. Çünkü boyut önemli olacaktır. Ara bölme duvarlarda kullanılan 8,5’luk tuğlalar az yer kapladıkları için bir nakliye aracına çok fazla sığmaktadır. Bu nedenle de bu tuğlaların fiyatları oldukça uyguna gelmektedir. Öte yandan, 13.5’luk tuğla fiyatları ise diğerlerine göre sabittir ve genellikle fiyatlarında çok fazla oynama olmamaktadır.

Tuğla Fiyatlarının Trendleri

Yıl içinde tuğla fiyatları oldukça farklılık göstermektedir. Bu fiyatlar üzerindeki değişikliklerde daha önce bahsettiğimiz çeşit ve hammadde konusu dışında, ülkenin ekonomik durumu, inşaat sektörünün durumu gibi faktörlerde etkili olmaktadır. Bu nedenle de yıl içinde fiyatların trendleri dalgalı olmaktadır. Örneğin, 2014 yılında inşaat anlamında oldukça fazla gelişmeler yaşanmasından dolayı tuğla fiyatları da ona göre etkilenmiştir.

Diğer yandan yeni yılın gelmesiyle birliktede yine inşaat sektöründe yer alanların merak ettikleri soruların başında 2015 tuğla fiyatları trendlerinin ne olacağı konusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı bahsettiklerimiz de arasında olmakla birlikte çok faktöre bağlı olmasına rağmen, şimdilik bir süre artış eğiliminde olacağını sizlere bildirebiliriz. Nedenine gelince kış aylarını yaşıyor olmamızdan dolayı üretim maliyetlerinin yüksek olması ve yine mevsime bağlı olarak da inşaat sektörünün durgun olmasından kaynaklı sürümün az olmasıdır. Son olarak, kışın etkisini yitirdiği bahar ve yaz aylarında ise tuğla fiyatlarında düşüş beklenmektedir. Trendler her ne kadar bu şekilde beklense de yine de anlaşma sağlıyacağınız tuğla fabrikasından fiyatlar hakkında güncel fiyatları almanız daha doğru olmaktadır. Bu sayede en doğru rakamlara ulaşabilirsiniz.

 

 

       Tuğla fiyatları fabrika satışı olarak değil adres teslimi fiyatıyla değerlendirilmelidir. Bu konuyu daha derinlemesine sorguladığımızda tuğlaların kullanılacağı inşaatta nakliye , katma değer vergisi ve indirme dahil  fiyat almanız  siz değerli müşterilerimizin menfaati icabıdır. Ancak nakliye aracı olan firmaların fabrika teslimi fiyat almaları daha uygundur. Genellikle inşaat sektöründe çalışan firmaların nakliye araçları bulunmamaktadır. Bu yüzden fiyat alınırken ürününün kullanılacağı yerin tam adresi verilmesi gerekmektedir.  Bundan sonra fiyat belirleme işlemi gerçekleştirilecektir. Fabrikamızdan nakliye ile birlikte ekonomik fiyatlara göndereceğimiz iller  İstanbul , Kocaeli , Bolu , Karabük , Samsun , Sinop ,  Sakarya , Bursa  ,Düzce , Kastamonu , Zonguldak , Bartın , Ordu , Giresun ,Trabzon , Ankara ve Rizedir. Fabrikamızın  bulunduğu ilin ulaşım sorunlarının bir bir giderilmesiyle sevkiyat yaptığımız iller her geçen gün artmaktadır. Yakın zamanda açılmasını beklediğimiz Ilgaz tünelinin tamamlanmasıyla birlikte Ankara ilimize  daha yoğun sevkiyat yapılabileceği üzerine hemfikiriz. Fabrikamızda ürettiğimiz ürünler Türkiye geneli en ucuz yani Türkiye taban fiyatı  olarakta düşünülmelidir. Boyabat tuğla sanayi son yıllarda teknolojik olarak sıçrama yapmasıyla kaliteli tuğla üretme  ,  kaliteyle  piyasaya girme adına çalışmaları hız kazanmıştır. Tuğla üretiminin yaz aylarında artması sebebi ile genel olarak yaz aylarında fiyatı düşmekte  kış aylarında ise yükselişe geçmektedir. Son yıllarda talebin fazla olması ve inşaat sektöründe gelişen teknolojik gelişmelerle yani inşaat yapım süresinin kısalmasıyla talepler yaz ve kış aynı olmaya başlamıştır. Bununla birlikte kışın don olan yerlerde inşaat azalmakta sahil kesimlerinde ise inşaat artmaktadır. Emek Tuğla Fabrikası  çalışma süresini yıl boyuna yaymış ve yazları üretim fazlası yarı mamülleri kışın pişirmek suretiyle siz değerli müşterilerimiz yıl boyu ürün temini edebilmek için çalışmaktadır.

 

 

Emek Tuğla Fabrikası olarak değerli müşterilerimize fabrika çıkışı adet bazlı fiyat vermeden , nakliye dahil net teslim fiyatı vermeyi daha sağlıklı buluyoruz. Bu nedenle tuğlanın cinsi, teslim olacağı yer ile ilgili bilgileri bize

Telefon  :  0 368 335 64 20

Faks        :   0 368 335 64 21

E-Posta: emektugla@gmail.com   veya  emektugla@hotmail.com

ile bildirilmesi şeklinde daha sağlıklı tuğla fiyatları oluşturup maliyet hesaplamalarında daha anlaşılır şekilde verilmektedir.

En sağlıklı iletişim olan e-posta için, tuğla veya kiremit talep formunu oluşturmak için aşağıdaki formattan yararlanabilirsiniz!

Firma Adı:

İrtibat Kurulacak Kişi:

İlçe/İl :

Telefon :

Tuğla/Kiremit Çeşidi :

Tuğla/Kiremit Adeti :

Paletli Tuğla   :

Tuğla ve Kiremit Fiyatlarını Değiştiren Etkenler

*     Nakliye Ücreti

*     Fabrika Tuğla ve Kiremit  Fiyatı

*      Katma Değer Vergisi

*     Tuğla İndirme İşçiliği Ücreti

*     Ambalajlama Ücreti

*     Kalite derecesi

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Fabrikamızda çalışan personel sayımız  yaklaşık olarak 45 – 50 personeli bulmaktadır. Bu yıl tuğla fiyatları trendinin artış göstermesinin sebebi hava şartlarının yağışlı geçmesidir. Türkiye’de faaliyet gösteren tuğla fabrikalarının çalışma sistemi hava şartlarına bağlı olarak üretim yapan sistemlerdir. Yani yarı mamül ürünlerimizi kurutmak için doğal ortamın sıcak ve rüzgarlı olması ürünlerin üretim süresini kısaltmakta ve maül oluşum süresi hızlanmaktadır. Bu yıl hava şartlarının yağışlı geçmesi sebebi ile üretimler düşme eğilimi göstermiş ve maliyetlerimiz yukarı seyirde artış göstermektedir.

 

 

 

Fabrika Teslimi Tuğla Fiyatlarımız

CİNS BİRİM ADET FİYATI
8,5 TUĞLA  
13,5 TUĞLA  
YIĞMA TUĞLA  
YUVARLAK BACA  
KARE BACA  
20LİK ASM  
23LÜK ASM  
25LİK ASM  
30 LUK BACA  
35 LİK BACA  
MARSİLYA SİLİKONLU  
MAHYA  
   

NOT : TUĞLA FİYATLARIMIZA  KDV VE NAKLİYE DAHİL DEĞİLDİR.boyabat tuğla

Tuğla | Boyabat Tuğla | Emek Tuğla Fabrikası
2019 © Tüm hakları saklıdır.


İletişim Bilgileri


 • Adres Boyabat Kastamonu yolu Osman Köyü Elmacık Mevkii Boyabat / Sinop
  Telefon +90 (368) 335 64 20
  Faks +90 (368) 335 64 21
  Gsm +90 (542) 414 01 52
  Gsm +90 (532) 409 48 80
  E-Posta emektugla@gmail.com
  E-Posta emektugla@hotmail.com