Tuğla Fiyatları 2015

2015 Güncel Tuğla Fiyatları

2015 yılı güncel tuğla fiyatları sabit olmamakla birlikte sürekli artış yönünde eğilim göstermektedir.Bunun sebebi ise tuğla fabrikalarının üretimi hava şartlarına bağlı olasından kaynaklanmaktadır.

Tuğla ham maddesi su ile karıştırıldıktan sonra vakumpres yardımı ile şekillenmekte ve sunucunda yarı mamül tuğla kendi ağırlığının yarısı kadar içinde su emmektedir. Hava sıcaklıklarını çok düşük olması ile yarı mamül tuğlanın suyu dışarı atılamamakta ve süreç uzun bir süre almaktadır. Buna binaen kurumayan tuğla pişirelemediğinden üretimler düşmekte fabrikalar kapanma seviyesine gelmektedir. Buda bize gösteriyor ki hava sıcaklıkları arttığında haziran, temmuz ve ağustos aylarında üretim maksimum seviyeye çıkıyor. Yaz aylarında tuğla fiyatları taban seviyeyi görüyor.Bunun yanında son yıllarda yazın üretim fazlası ürünler fabrika stok alanına ve kapıdan palet yapılarak kış için stok alanında istiflenmektedir. Bu çalışmalar fabrikaya ek maliyetler getirdiği için kış aylarında fiyatlar genellikle artmaktadır.

Bu yüzden inşaat süreci yaz aylarında yapıldığında tuğlaları uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.
2015 yılı itibari ile Türkiye genelinde tuğla fiyatları hızlı bir artış seyrine girmiş bulunmaktadır. Fabrika telefonumuzdan 2015 yılına ait fiyatları alabilirsiniz.

Share Button
TuğlaTuğla Fiyatları Tuğla Fiyatları 2016 Site Haritası