Paletli Tuğla

Üretmiş olduğumuz paletli tuğlaları yoğun olarak İstanbul’a  sevk yapmaktayız. Paletli tuğlaların sevki genel olarak üstü açık  tırlarla yapılmakta ve tırların  maksimum alabileceği  palet miktarı  26 adettir. Paletlerimiz’de  8 yükseklikte  8,5 tuğla   612 adet , 13,5 tuğla ise 384 adet taşınmaktadır. Paletlerin yüksekliği 9 sıra yapıldığı zaman da  8,5 tuğla 688 adet 13,5 tuğla ise 432 adet olmaktadır.

Paletli Tuğla

İnşaatta sağladığı avantajlar sayesinde en ana yapı malzemesi olarak en çok kullanılan tuğlaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar genellikle kullanım alanlarına göre blok, izolasyon ve baca tuğlası olarak ayrılıyor olsa da son zamanlarda paletli tuğla olarak bir tuğla çeşidi daha ortaya çıkmıştır. Bu tuğla aslında ayrı bir tuğla olmayıp blok, izolasyon ve baca tuğlalarının sevkiyatıyla ilgili bir durumdur. Peki, nedir bu paletli ürünler? Daha önce de belirttiğimiz gibi tuğlaların sevkiyatlarına çok özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürün zarar görebileceği gibi sevkiyat aracına istenilen sayıda tuğla yerleştirilmesi sorunu da ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle de tuğlaların ambalajlanarak sevk edilmesi gerekmektedir. İşte ambalajlanarak satılan tuğla çeşidine de paletli tuğla ismi verilmektedir. 

Paletli tuğla üretebilmek için ilk olarak bir palet üzerine tüm üretim aşamaları tamamlanmış ve satışa hazır tuğlalar muntazam bir şekilde yerleştirilmekte ve etrafı uygun bir ambalajla sarılmaktadır. Ardından ise paletler tırlara üzeri açık bir şekilde yerleştirilerek sevk edilmektedir. Bu şekilde üretilen tuğlaların hem fabrikaya hem de alıcıya birçok avantajı bulunmaktadır. Birincisi nakliye araçlarına yüklenmeleri kolay olmakta, diğer yandan ürünlerin dağılmaları, araçtan indirilmeleri ve zarar görmeleri engellenmektedir. Son olarak da bir palete ve bir nakliye aracına sığacak tuğla miktarı da belli olduğundan ürün yüklemede bir standardizasyona gidilmektedir.

Paletli tuğlalar belli miktarda tuğladan oluşmaktadır. Ancak bu tuğlaların sayıları tuğla çeşidine göre de değişkenlik göstermektedir. Örneğin bir tıra 26 adet palet sığdırılmakta, paletlerde ise 8 sıralı yükseklik yapıldığında 8.5 tuğladan 612 adet, 13.5 tuğladan ise 384 adet tuğla bulunmaktadır. Sıralar 9’lu olarak da ambalajlanabilmektedir. Paletli tuğlaların fiyatları da yine içeriğine ve palette bulunan tuğla sayısına göre değişkenlik gösterdiğinden fiyat için firma ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Su Emme Açık hava koşullarına maruz bırakılan tip
Bina yapımında en sık kullanılan ve ana yapı malzemesi olan tuğlalar kullanım alanlarına, hizmet ettikleri amaca ve boyutlarına göre farklı farklıdır.

Bu nedenle de bazı gruplandırmalar yapılarak piyasaya sunulmaktadırlar. Günümüzde en geçerli sınıflandırma ise kullanım alanlarına göre yapılan sınıflandırmadır.

Kullanım alanlarına göre tuğla çeşitleri, blok tuğla, izolasyon tuğla ve baca tuğlaları olmak üzere üç gruba ayrılmaktadır. Özellikle izolasyon tuğlalar son teknoloji ürünü olmalarından dolayı oldukça fazla tercih edilen ürünler arasına girmeyi de başarmıştır.boyabat tuğla

Tuğla | Boyabat Tuğla | Emek Tuğla Fabrikası
2019 © Tüm hakları saklıdır.


İletişim Bilgileri


 • Adres Boyabat Kastamonu yolu Osman Köyü Elmacık Mevkii Boyabat / Sinop
  Telefon +90 (368) 335 64 20
  Faks +90 (368) 335 64 21
  Gsm +90 (542) 414 01 52
  Gsm +90 (532) 409 48 80
  E-Posta emektugla@gmail.com
  E-Posta emektugla@hotmail.com